under-construction | 0252_Horský apartmán Aldrov

0252_Horský apartmán Aldrov

Název: Horský apartmán, Aldrov, Vítkovice v Krkonoších
Autor: under-construction architects, Ing. arch. Erika Vašutová, Ing. arch. Vladimír Vašut
Spolupráce: Bc. Kateřina Klacková
Adresa: C3.5 Vítkovice 445, 512 38 Vítkovice
Projekt: 2021
Realizace 2022

Apartmánový komplex v Aldrově skýtá nádherné výhledy do okolní krajiny. Přímo vybízí k aktivnímu odpočinku a je skvělou volbou, jak poskytnout pohodlí na horách v dostupné vzdálenosti z Prahy.
Na požádání klienta jsme přetavili standardní interiér nabízeného podkrovního 3 kk bytu na velkorysý vzdušný prostor 2 kk, který ale svým členěním poskytne dostatečné soukromí svým uživatelům. Prostor není využíván na celoroční bydlení, a tak se lze hrát s myšlenkou prostoru, který lze využít i pro setkávání větší skupiny přátel, stejně tak skýtá příjemný a útulný prostor pro své majitele, kteří si chtějí vychutnat chvíle odpočinku.
Kuchyň je rafinovaně umístěna pod galerii tak, že se ní jakoby prochází do obýváku, ale nedělí samotný prostor. Pod schody jsou pak umístěné spotřebiče, úložné prostory i sklad topného dřeva.
Schody samotné jsou spolu s dominantními krbovými kamny kompozičním akcentem.
Světla svěšená z vysokého stropu jsou nutně upravené tak, aby podtrhly samotnou výšku a prostor. Vnímané jsou ze všech pohledů, jak z obytné části, tak z galerie, čí průhledem z ložnice při otevření dvou zásuvných dveří.
Oddělená je pouze ložnice na galerii, kde se dále nachází pracovna s dalším možným místem na spaní. Zábradlí galerie je kombinací skla a kovu tak, aby umožnil jak průhled do krajiny, tak vizuálně oddělil případná místa na spaní mezi galerií a prostorem pod šikmou částí obýváku. Nábytek je volen tak, aby při případném, spíše ojedinělém, plném obsazení poskytl možnost spaní celé pětičlenné rodině.
Použité materiály dřeva, kovu, kamene, kůže či kožešin a plápolajícího ohně s vůní dřeva, navozují příjemnou horskou atmosféru podtrženou rozmanitým intimním osvětlením.