under-construction | 0224_Apartmán Belvedere ve Špindlu

0224_Apartmán Belvedere ve Špindlu

Název: Horský apartmán Belvedere, Špindlerův Mlýn
Autor: under-construction architects, Ing. arch. Erika Vašutová, Ing. arch. Vladimír Vašut
Spolupráce: Ing. arch. Adam Galvánek, Bc. Kateřina Klacková, Ing. arch. Magda Palečková
Adresa: Horní 212, 543 51 Špindlerův Mlýn
Projekt: 2020
Realizace 2021 – 2022

Prvorepubliková Villa Belvedere z třicátých let – někdejší Hotel Belvedere-Breuer je situován na nádherném vyvýšeném místě s výhledem na Špindlerův Mlýn.
Pozdějšími rekonstrukcemi přibyla apsida panoramatického obýváku, v devadesátých letech pak prošel interiér nešťastnou rekonstrukcí, což poznamenalo použité vnitřní materiály.
Na žádost klienta s vytříbeným vkusem a smyslem pro detail, jsme zahájili rekonstrukci pro jeho pětičlennou, sportovně a kulturně založenou rodinu. Stáli jsme před výzvou udělat kvalitní moderní prostor, respektující „genius loci“ Špindlerova Mlýnu a prvorepublikové vily s přihlédnutím k modernímu pojetí a využití.
Vzhledem ke svažitému terénu z jedné strany apartmán z vyvýšeného patra přehlíží údolí Špindlerova Mlýna, na druhé straně přiléhá přes prostornou terasu přímo k terénu. Nachází se dnes již v zastavěném prostředí, přesto skýtá z obývacího prostoru nádherné výhledy na okolní sjezdovky.
Použité ryzí materiály kovu, dřeva, kamene a kůže dávají skvělý základ pro elegantní, ale pohodlné kusy nábytku, světla českého výrobce, umělecká díla, či také kvalitní hudební aparatury majitele. Světlo přirozeně proplouvá celým prostorem, ale denní a noční část je jednoduše a efektivně oddělitelná a zároveň skýtá spoustu chytře využitého úložného prostoru.
Citlivý přístup klienta k výběru všech drobností nás naplňuje přesvědčením, že se rekonstrukce moc povedla a že klient je nedílnou součástí kvalitní tvorby.