under-construction | 0068_Byt Malovanka

0068_Byt Malovanka

Byt v novostavbě

Autor ​under-construction architects, Erika Vašutová
Adresa​​Malovanka, Praha 6
Realizace​​2010-2012
Užitná plocha​​90m2, 250m2 zahrada, 20m2 terasa

Klienti nás oslovili s přáním navrhnout byt, který si v rámci nového projektu Malovanka objednali. Vstoupili jsme do procesu výstavby v čase, kdy ještě není problém upravovat dispozici tak, aby co nejlépe splňovala požadavky rodiny se dvěmi dětmi. Nejednalo se tedy pouze o interiérový design, ale o koncepční řešení.
Původní dispozice měla obývací pokoj s kuchyňským koutem a tři samostatné pokoje. Po úpravě se obývací pokoj s kuchyní a jídelnou propojil s pracovnou. Ta je oddělena posuvnou skleněnou stěnou a zdí s audio video vybavením. Vzniká tak velkorysý prostor, který se otevře již z chodby a velkými prosklenými okny se propojí přes terasu s vířivkou se zahradou.
Vestavěné skříně z kuchyně volně přecházející v obyvákovou sestavu. Světlé lesklé tóny v kombinaci s grafitovými odstíny vytváří elegantní základ pro barevné akcenty doplňků. Ty se pak můžou proměňovat podle nálady a rozpoložení klientů a vytvářet tak atmosféru bytu.
Využili jsme vysokých stropů, na přání dětí vložili palandy a maximálně uvolnili půdorysnou plochu pro hraní. Z pokojů je díky nižším parapetům příjemný výhled do západní části zahrady.